Nieuws

Gemeenten mogen schatkist niet vullen met hoge glasvezelleges

Gemeenten mogen telecombedrijven geen hogere leges laten betalen voor het aanleggen van glasvezelkabels, dan nodig is om de kosten te dekken. Dat blijkt uit een uitspraak van de Grote kamer van het Europese Hof van Justitie.

Nu wisselen de leges voor het onder de grond aanleggen van telecomkabels, waaronder glasvezel, per gemeente heel sterk. Kamerlid Bart de Liefde stelde daar in 2013 al Kamervragen over.

Naar nu bekend is geworden, heeft het Hof van Justitie op 30 januari van dit jaar een arrest uitgesproken waarin staat dat gemeenten niet meer naar eigen inzicht glasvezeloperators mogen opzadelen met hoges leges voor de aanleg van kabels. De leges moeten beperkt worden tot de daadwerkelijk gemaakte kosten van de gemeente. Dat schrijft de juridische website Boek9.

Dit arrest lijkt definitief de ruimte in te perken voor gemeenten om de schatkist te vullen met hoge leges, aldus Boek9.

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.