Met een nieuwe stap in het gebruik van de coax-kabel moeten partijen als UPC en Ziggo voorlopig kunnen blijven concurreren met de snelheden die glasvezel biedt.
Die nieuwe stap de nieuwe modemstandaard Eurodocsis 3.1, die theoretische snelheden kent tot 10 gigabit per seconde.
CableLabs, een overkoepelende organisatie voor de kabelindustrie, hoopt de specificaties voor de standaard Docsis 3.1 (Data Over Cable Service Interface Specifications) dit jaar te publiceren. De uitrol van de modems wordt rond 2015 verwacht, schrijft Emerce.
Huidige modems kunnen niet worden aangepast met een firmware-update, maar de nieuwe modems zullen niet veel duurder zijn dan de huidige. Daarnaast wordt het datatransport goedkoper.
Geef een reactie